Tygodniowe opóźnienie okresu u 21-latki

Witam. Mam 21 lat. Zazwyczaj miesiączke mam regularną- co 27 max.29 dni. Teraz niestety spóźnia mi się ponad tydzień czasu. W ciąży na pewno nie jestem ponieważ nie uprawiam seksu, mam niedowagę- przy wzroście ok.170cm moja waga wynosi ok.50kg. Nie jest to spowodowane żadnym odchudzaniem, od małego dziecka jestem chuda ale zawsze zdrowa. Przez ok.pół miesiąca jadłam bardzo tłusto przygotowane potrawy teraz jednak powróciłam do "normalnego" żywienia.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest uszczegółowienie wywiadu oraz przeprowadzenie badań hormonalnych. U osób szczupłch przyczyną zaburzeń miesiączkowania może być niska waga i wynikajace z niej zaburzenia hormonalne.