U jakiego lekarza jeszcze mogę szukać pomocy?
Gdzie szukać pomocy. Byłam już diagnozowana kardiologicznie, endokrynologicznie, neurologicznie, reumatologicznie morfologia, cukier , ob, crp w porzadku. Tk głowy z kontrastem ok, wydaje mi się, że mam bezdech senny, budzę się po przespaniu około 30 minut od zaśnięcia (albo podczas drzemki) z uczuciem duszenia, piecznia w głowie, drętwienia ciała w szczególności stóp i dłoni, tak jakby krew do nich nie dochodziła, nieraz nogi drętwieją mi do pośladków, a ręce do łokci, przeskakuje mi boleśnie w stawach. W dzień po około 4godz od przebudzenia jestem zmęczona. Często mam migreny z aurą. Chodzę również do psychiologa z racji na stres w któym od dłuższego czasu się znajduję.Psychiatra i psycholog zgodnie stwierdzili, że opisywane przeze mnie objawy nie są specyficznym objawem nerwicy. Psychiatra kazał się dalej diagnozować i wykluczyć tło somatyczne. Do tego sinieją i drętwoeją mi palce u rąk gdy jest zimno, wietrznie, albo coś dłużej trzymam w ręce. Drętwieje mi łopatka lewa, z nieznanych przyczyn łapie mnie duszący kaszel. Jestem osobą szczupłą. Cały czas chudnę mimo, że nie trzymam żadnej diety.

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Witam! Przedstawiła Pani klasyczny obraz zaburzeń nerwicowych z lękiem i somatyzacją. Najwłaściwszym wyjściem jest kontakt z Poradnią Zdrowia Psychicznego, są tam zespoły złożone z różnego typu specjalistów, przeprowadzą odpowiednie testy diagnostyczne i zaproponują prawidłowe postępowanie, najprawdopodobniej psychoterapię ze wsparciem lekami p/lękowymi lub bez nich. Powodzenia W. Łuczkowski.