Ubieganie się o umiarkowany stopień niepełnosprawności przy polipowatości jelit

Witam, od 4 lat cierpię na polipowatość jelit. Lekarz rodzinny uznał, że jest to podstawa starania się o umiarkowany stopień niepełnosprawności, jednak Komisja odrzuciła wniosek twierdząc, że choroba ta nie upośledza w znacznym stopniu możliwości pracy. Czy słusznie, co mógłbym napisać w odwołaniu od decyzji ? Pozdrawiam Jarosław

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie napisał Pan nic o objawach schorzenia. W zależności od tego jak przebiega schorzenie, mogą istnieć wskazania do orzeczenia o stopniu niepełnosprawności lub nie. Sugeruję zatem porozmawiać z lekarzem, który sugerował, że są podstawy. Lekarz niewątpliwie pomoże też Panu napisać właściwe odwołanie.