Jakie prace może wykonywać osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z zespołem Aspergera?

witam jakie prace może wykonywać osoba z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z zespołem Aspergera ?

Witam,
Trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie,nie znając blizej osoby z taka diagnozą.Najwłaściwiej jest odwołać się do treści "Orzeczenia o niepełnosprawności",która została w takich przypadkach wydana przez Zespół ds.orzekania"mieszczący się w miejscu zamieszkania chorego.Zwykle,gdy mamy do czynienia z określeniem stopnia niepełnosprawności są tam zapisane także wszelkie zalecenia i przeciwwskazania do pracy,okres na który obowiązują itp.
Pozdrawiam serdecznie

Wyznacznikiem możliwości pracy jest umiarkowany stopień niepełnosprawności (a zatem zakład pracy chronionej lub stanowisko pracy chronione), a poza tym umiejętności, możliwości i preferencje samego zainteresowanego.