Ubytek wapnia w kości

Kiedyś miałam robione liczne badania bioder i węzłów pachwinowych, z podejrzeniem raka. Na szczęście wyniki były bardzo dobre ale dopiero po RTG wyszło, że w kości kulszowej brakuje wapna, są dołki które powodowały potworny ból.Chirurg stwierdził, że do 4 lat wszystko przejdzie i miałam na cały rok zwolnienie z wuefu. Brałam wapno ale po nim później nerki bolały. Czy tabletki mam łykać do czasu zrośnięcia się czy z wiekiem ubytek by się zminimalizował sam?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tym czy powinna Pani kontynuować przyjmowanie preparatów wapnia, powinien zdecydować lekarz prowadzący, tj. specjalista ortopedii.