Ucisk i ciężkość w głowie

Od miesiąca mam wrażenie, że coś uciska moją głowę. Odstawiłam leki na padaczkę, chorowałam 18 lat i teraz bez leków jestem 6 miesięcy. Czy to skutek uboczny leków? Brałam N*** 300. Jaki mogę przyjąć lek przeciwbólowy? Bardzo proszę, jestem młoda i nie wiem, co mam robić. Pomóżcie, proszę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Niestety, postawić diagnozy przez Internet się nie da - do tego konieczne jest badanie lekarskie wraz z możliwością zebrania dokładnego wywiadu - dotyczącego aktualnych dolegliwości, ale także chorób współistniejących i przeszłości.

Skoro przez 18 lat była Pani leczona z powodu padaczki, na pewno jest Pani pod opieką neurologa i do niego powinna się Pani zgłosić po poradę. Nie pisze Pani także, z jakiego powodu leczenie zostało odstawione.

Lekarz po zbadaniu Pani zaleci ewentualne badania dodatkowe, postawi diagnozę i zaleci odpowiednie postępowanie.

Doraźnie przeciwbólowo można przyjmować leki dostępne bez recepty, takie jak ibuprofen, paracetamol, przestrzegając dawkowania określonego w ulotce.

Pozdrawiam serdecznie