Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 4 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zagrożenie AH1N1

AH1N1 to nazwa wirusa świńskiej grypy. Jest niebezpieczny szczep, może nawet wywołać epidemię. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o zagrożeniu, jakie stwarza AH1N1.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, podczas antybiotykoterapii można doraźnie stosować leki z kategorii NLPZ, takie jak ibuprofen, zawarty m.in. w leku Nurofen, a także leki przeciwbólowe, jak paracetamol.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/niesteroidowe-leki-przeciwzapalne-kiedy-ich-stosowanie-jest-ryzykowne.

Stosowanie antybiotyku i leków przeciwbólowych oraz przeciwgorączkowych jest częstym połączeniem, które jest bezpieczne jednak pod pewnymi warunkami.

Przede wszystkim nie należy ich nadużywać, a stosować tylko doraźnie, a gdy ból lub gorączka nie mijają – wskazane są konsultacje lekarskie. Dodatkowo proszę pamiętać o zachowaniu odstępu czasowego między antybiotykiem a ibuprofenem. Jeśli to możliwe, powinno to być minimum 30 minut.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-prawidlowo-przyjmowac-antybiotyki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy