Ucisk mięśni w miejscu wszczepienia stymulatora serca

W 2013 roku miałem wszczepiony stymulator serca .Od dwóch miesięcy w miejscu wszczepienia czuję ucisk mięśni,czasem wilgoć lub przejście gorąca,mam wrażenie,że stymulator przebije skórę i wypadnie na zewnątrz.W miejscu wszepienia nie ma stanu zapalnego,ani obrzęku.Nadmieniam,że od jesieni ubiegłego roku moja waga ciała obniżyła się z 71kg do 67 kg.Mięśnie stały się bardziej wiotkie.Choruje na zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego.(Może to jest przyczyną).Dziękuję za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, stan i sytuacja jaką Pan opisuje może być rzeczywiście związana ze spadkiem masy ciała, jednakże zalecam wizytę u kardiologa prowadzącego celem wykonania badania lekarskiego. Pozdrawiam