Możliwość wszczepienia defibrylatora po rozległym zawale serca i wszczepieniu 4. bajpasów

Pacjent po rozległym zawale serca 14 lat temu. 4 bajpasy. Ostatnio źle się czuł i zrobiliśmy badania - frakcja z 46 obniżyła się do 25. Miał zapaść w szpitalu ale szybko wrócił. Czy może mieć wszczepiony defibrylator a jeżeli nie to jak żyć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O wszczepieniu stymulatora powinien zadecydować lekarz prowadzący znający pełną historię choroby oraz aktualny stan pacjenta. Z pewnością Pacjent otrzyma pomoc adekwatną do występujących nieprawidłowości.