Wszczepiony stymulator serca a pomiar pulsu

Witam babcia miala 2 tygodnie temu wszczepiony stymulator serca. Sprawdzilam dzis jej tetno wahalo sie miedzy 100 a 140 to bardzo duzo. Babcia dostala zalecenie wszczepienia ze wzgledu na to ze miewala puls 30... czy ten rozrusznik dziala ok? Puls jest wysoki ale moze specjalnie ustawili takie parametry?

Kontrola rozrusznika i stanu pacjenta jest przeprowadzana okresowo przez kardiologa. W razie niepokoju co do stanu zdrowia należy jak najszybciej zgłosić się do kardiologa.