Ucisk pod łopatką i mrowienie po lewej stronie ciała
Witam. Od pewnego czasu po lewej stronie pleców,pod łopatką i końcem żeber odczuwam ucisk i mrowienie ciała. Występuje przy tym delikatny ból. Myślałam,że to może ma związek z płucami gdyż zdjęcie rtg pokazało w tym miejscu jakieś ciemne pasmo. Jednak lekarz z poradni chorób płuc stwierdził że to jest nic i płuca są zdrowe. Proszę o ewentualne wyjaśnienie co to może być. Pozdrawiam.

KOBIETA, 58 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Jeśli specjalista pulmonolog wykluczył związek nieprawidłowości w RTG z objawami, to zdecydowanie warto mu zaufać. Znacznie bardziej prawdopodobne jest bowiem, że opisane objawy pochodzą od układu kostno-mięśniowo-szkieletowego. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą POZ.