Ucisk w gardle, problem z przełykaniem, chrypka i flegma

Witam. Otoz problem polega na tym, ze moja kolezanka ma problemy z gardlem. Nie moze przez to sypiac nocami. Boli ja, ma uczucie jakby cos tam siedzialo. Czasem ma problemy z przelykaniem. Pojawia sie tez dosc czesto chrypka. Co kilka dni miewa tez flegme. Gdy ja wypluwa razem z nia pojawiaja sie takie jakby "wloski" czarne dosc spore. Co to moze oznaczac? Jakie badania powinna wykonac? Czy moze to miec zwiazek z polipami? Problem ciagnie sie od dwoch lat. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam.

Witam. Objawy mogą wiązać się zarowno że stanem zapalnym toczącym się w drogach oddechowych jak i zaburzeniami czynności przewidu pokarmowego. Chora wymaga dokładnej oceny laryngologicznej i internistycznej. Należy również wykonać gastroskopie.