Ucisk w klatce piersiowej a siedzenie przed komputerem

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu czuję ucisk w klatce piersiowej, czuję jakby coś mi wlazło pod łopatką i z reguły dzieje się tak po prawej stronie czy to mogą być problemy związane z kręgosłupem? Długo przesiaduję przed laptopem...

Dzień dobry,

Zgłaszane przez Pana problemy mogą wynikać ze zmian w kręgosłupie. Warto wykonać zwykłe rtg kręgosłupa w odc. piersiowym (Th) lub w razie nasilenia dolegliwości CT. Proszę udać się do neurologa, który zadecyduje o konieczności wykonania tych badań. Proszę zadbać o kręgosłup, wówczas jest szansa, że dolegliwości zmniejszą się lub całkowicie znikną. Być może okaże się, że konieczna jest np. fizjoterapia, masaże. Na pewno podczas pracy przed komputerem należy robić przerwy i zadbać o odpowiednie krzesło do pracy przed laptopem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz