Ucisk w klatce piersiowej, zmienne nastroje, ogólnie złe samopoczucie

Witam,mam 37 lat ,jestem kobietą.Przy badaniu poziomu tsh wyszedl wynik 4,020.A badanie FT3-4,78.FT4-17,04.Lekarz rodzinny przepisał mi euthyrox 0,25.Po tych lekach mam ucisk w klatce piersiowej,zmienne nastroje,ogolnie złe samopoczucie.Czy te wyniki juz sa podstawa do stosowania tych tabletek? Naprawde fatalnie sie czuje.

Dzień dobry,

Proszę odstawić Euthyrox, ma Pani objawy uboczne stosowanego leku, choć przepisana dawka jest niewielka. Nie podała Pani norm, ani jednostek dla fT3 i fT4, a różnią się one w zależności od stosowanej metody oznaczania i laboratorium, ale w Pani przypadku jak sądzę są to wartości prawidłowe. Moim zdaniem jeśli objawy wystąpiły ewidentnie po leku, to trzeba go odstawić i nie ma sensu w Pani przypadku na siłę obniżać samego TSH. Chyba, że planuje Pani ciążę, to wtedy zaleca się , aby TSH było poniżej 2,5, ale wtedy radziłbym udać się do internisty, a najlepiej endokrynologa.Warto pamiętać, że zawsze pod uwagę powinno brać się objawy kliniczne, a nie tylko wyniki badań laboratoryjnych.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz