Ucisk w okolicach ucha, stawu żuchwowego i skroni

Opowiem moją przypadłość od początku, 7 miesięcy temu wystąpił u mnie ucisk w gardle pojawiający się około godziny 10 i trwający do końca dnia w nocy ustępował, nasilał się podczas sytuacji stresowych. Badanie krwi OK, USG tarczycy OK, USG węzłów chłonnych - powiększone, bez niepokojących zmian, laryngologicznie OK. Obecnie ucisk w gardle nie występuje, teraz mam bóle w okolicach prawej skroni i ucha, uczucie gorąca, występujące również w godzinach przedpołudniowych, nasilające się w stresie i trwające do końca dnia. Wstając rano żadnych objawów nie mam. Ustępują na parę minut po rozmasowaniu skroni, bądź przyłożeniu ciepłego okładu. Proszę o poradę.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisywane dolegliwości zważywszy na ich charakterystykę występowanie i nasilanie w sytuacjach wzmożonego napięcia oraz w obliczu prawidłowych wyników wielu badań i konsultacji mogą wynikać z ogólnego przemęczenia czyli mieć charakter czynnościowy. Jeśli jednak są wyjątkowo uciążliwe warto powtórzyć badanie laryngologiczne oraz przeprowadzić konsultację neurologiczną.
Pozdrawiam