Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ucisk w skroni i okolicy ucha

Witam. Od dłuższego już czasu (~ 7 miesięcy) odczuwam niepokojący ucisk w lewej skroni oraz w okolicy ucha. Byłem u lekarza rodzinnego, który skierował mnie do okulisty i neurologa. Okulista wykonał wszystkie podstawowe badania oraz zmierzył ciśnienie w gałkach ocznych - wszystko w normie. Neurolog na miejscu wykonał kilka drobnych badań i skierował mnie na EEG oraz na Dopplera naczyń domózgowych. Badanie EEG bez zastrzeżeń, dopplera będę miał 22 grudnia. Cóż mogę myśleć o tym "bólu"?
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Dziecko autystyczne w przedszkolu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o przebywaniu dziecka autystycznego w przedszkolu.

Bez badań nie można wnioskować o diagnozie. Proszę jeszcze dodatkowo sprawdzić stomatologa, ból może być odbity np z ósemki .lub ze stawu żuchwowego. w tej okolicy znajduje się równie ślinianka przeduszna, oraz spływ chłonki/węzeł chłonny/ zbierający chłonkę z powiek i oczodołu po stronie bólu. Podstawowe badania z krwi też by się przydały- wskażą czy chodzi o zapalenie czy o malformację. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy