Ucisk z lewej strony nadbrzusza

Od kilku miesięcy mam z lewej strony nadbrzusza (mniej więcej pod lewym żebrem) ucisk. Ucisk jakby coś w środku mnie trzymało. 25.08 - USG JB - wszystkie narządy o prawidłowej echogenności i wielkości, dobrze widoczne. 13.10 gastro - refluks żołądkowo przełykowy, obrzęknięta śluzówka w antrum, troche żółci, reszta żołądka bez zmian. 23.11 - zaplanowana kolono. Bardzo martwię się o zdrowie - czy to może być nowotwór trzustki lub jelita grubego? Czy wykonać ponownie USG jamy brzusznej prywatnie?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

proszę czekać na kolonoskopię. Podczas badania może Pan poprosić o skierowanie na tomograf trzuski, jezeli będzie potrzeba lekarz wystawi zlecenie badania.

Pozdrawiam serdecznie