Co oznaczają bóle po lewej stronie nadbrzusza?

Dzień dobry, Od 6 miesięcy zmagam się z bólem po lewej stronie nadbrzusza. Początkowo sądziłem, że jest to spowodowane złą dietą,bądź też nietolerancją pokarmową. Po zmianie nawyków żywieniowych i schudnięciu kilkunastu kilogramów (dieta sport) sytuacja się nie poprawiła. Udałem się na badanie usg,które nie wykazało zmian ogniskowych, oprócz obtłuszczenia wątroby i trzustki wszystko było w normie.Następnie zrobiłem ogólne badania krwi oraz poziom amylazy i lipazy (trzustka) - wyniki też dobre. Po kilku tygodniach badań okazało się,że mam bakterię HP. Zakończyłem już 2-tygodniową kurację antybiotykami, ale mój stan się nie poprawił. Kolejne badanie USG oraz gastroskopia niczego nie wykazała, według tych badań jestem okazem zdrowia. Nadal odczuwam kłujący ból po lewej stronie, pod żebrem. Zmienił się on jednak w kłujący. W dalszym ciągu żołądek głośno trawi, bulgocze, następują skurcze i rozkurcze. Często też doskwiera mnie odbijanie oraz gazy. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informację i porady. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Tomasz Budlewski

a jak wyniki podstawowych badań z krwi? sądzę że konieczne jest rtg kręgosłupa piersiowego i lędźwiowego

Jednocześnie przepraszamy za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź.