Uciskowy ból w brzuchu z prawej strony, czasem ból za mostkiem

Witam, jestem młodym mężczyzną w wieku 19 lat. Od kilku lat miewam objawy, które powtarzają się co tydzień lub dwa. Występują one jedynie po jedzeniu: uciskowy ból w brzuchu po prawej strony, czasem ból za mostkiem. Po jedzeniu mam również strasznie słoną ślinę i skłonność do odbijania. Objawy te są zwykle po kolacji lub śniadaniu (nigdy po obiedzie). Czasami gdy jem pokarmy, mam napady kaszlu, gdyż gryzie mnie w gardle. Przed wystąpieniem objawów brałem przez 1,5 roku lek na trądzik - Izotek.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na patologie w obrębie przewodu pokarmowego. Może być to wynik zarówno choroby wrzodowej, zapalenia błony śluzowej, choroby refluksowej, itd. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz wdroży właściwe leczenie.