Wymiotowanie krwią i ból pod mostkiem

pare lat temu bardzo silnie wymiotowałem krwia wygladała jak fusy od kawy po czasie przeszło ale od niedawna wymioty sie pojawiły doszło do tego ze pieczenie i bul zmieny raz zgaga i bul po lewej stronie pod mostkiem pieczenie trwa od paru minut do pół godziny.co robic i czy jest to grozne?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie niezwłocznie powinien się Pan zgłosić do internisty i wykonać gastroskopię. Opisane objawy sugerują ostrą chorobę wrzodową żołądka.

Aleksander Ropielewski

Świadczy to o krwawieniu z górnego odcinka przewodu pokarmowego. W połączeniu z objawami jakie Pan opisuje najpewniej przyczyną jest choroba wrzodowa żołądka lub/i dwunastnicy. Proszę koniecznie i jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski