Uczucie ciepła w brzuchu po zakończeniu stosowania leków na nerwicę

mam 50 lat, bralem tabletki na nerwice.obecnie ich nie biore od paru lat. Mam takie obiawy od srodka zoladka robi mi sie cieplo i zaczynam slabnac potrafie nad tym zapanowac ale jest to uciazliwe, pozdrawiam piotr

Bez nazw leków trudno powiedzieć. Generalnie czasem po odstawieniu leków zmniejszających napięcie wracają objawy sprzed leczenia, a czasem pojawiają się inne somatyczne objawy lęku (różne dolegliwości z dowolnego odcinka przewodu pokarmowego).

Witam Panie Piotrze, pojęcie nerwicy jest bardzo szerokie, więc najlepiej aby udał się Pan do psychoterapeuty, aby porozmawiać na temat objawów. Dodatkowo, warto zrobić diagnostykę u lekarza rodzinnego, aby wykluczyć choroby biologiczne.
Nerwice bardzo dobrze leczy się w psychoterapii, leki czasem wspomagają jej przebieg. Jeżeli wcześniej leczył się Pan jedynie farmakologicznie, to leki mogły osłabiać objawy nerwicy, które powróciły po odstawieniu leków.
Pozdrawiam