Uczucie dławienia i lęku w brzuchu

Witam. Mam pytanie. Ostatni moje serce bije i staje na ułamek sekundy po czym znowu normalnie bije.Przy tym stawaniu mam uczucie dławienia i lęku w brzóchu.Czasami zdarza mi sie to bardzo często w ciagu dnia a czasami mam 3 lub 4 tygodniowe przerwy.Ostatni raz miałam to 13 lat temu,kilka razy to odczułam ale później był spokój a teraz od kilku miesięcy mam to prawie codziennie.Dodam,że palę papierosy i czasami wypijam także piwko .

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Warto wykonać badanie EKG w trakcie napadu lub badanie EKG Holter. Objawy mogą być związane ze stanem emocjonalnym ale należy najpierw wykluczyć ewentualne przyczyny organiczne. Proszę zgłosić się do lekarza.

Witaj !
To co pani opisała może mieć podłoże stresowe lub nerwicowe, natomiast nic pani nie napisała, czy się pani na coś leczy , jakie leki ewentualnie pani bierze - to są bardzo ważne informacje oraz z jaki to był incydent 13 lat temu. Proszę znaleźć psychologa lub porozmawiać o tym z lekarzem pierwszego kontaktu. Pozdrawiam