Drżenie rąk, kłucie w okolicach serca i uczucie dławienia się. Czy są to objawy przedzawałowe? Czy powinnam iść z tym do lekarza?

Mam 31 lat, od 17 roku życia palę papierosy (dużo), żyję w wielkim stresie, od 2 tygodni biorę tabletki antydepresyjne a***. Dzisiaj po wstaniu z łóżka poszłam zrobić kawę i oczywiście zapalić, gdy się pochyliłam poczułam, że moje serce bije bardzo szybko i mam uczucie dławienia się powietrzem, czy coś w tym rodzaju. Usiadłam i po chwili minęło, jednak przy kolejnym pochyleniu pojawiło się ponownie bardzo szybkie bicie serca, trwało już krócej, bez uczucia dławienia. Bóle typu kłucia w okolicach serca pojawiały się już w moim życiu, ale tłumaczyłam sobie to zawsze bólami nerwowymi, często czuję również drganie mięśni w całych rękach przy ćwiczeniach wysiłkowych lub przy jakimkolwiek większym wysiłku, np. niesienie ciężkich toreb z zakupami powoduje drżenie rąk i innych przesilonych partii ciała.
31 LAT ponad rok temu

Witam,
opisane dolegliwości mogą wskazywać na występowanie okresowych zaburzeń rytmu serca. Wskazane jest udanie się do lekarza POZ celem wykonania EKG, zasadne byłoby również przeprowadzenie 24-godzinnej rejestracji EKG aparatem Holtera. W sytuacji wykrycia takich zaburzeń należy wdrożyć diagnostykę ich przyczyny.
Pozdrawiam!