Uczucie drętwienia języka od ponad dwóch tygodni

Witam Od ponad dwóch tygodni mam non stop uczucie drętwienia języka, przez co mam problem z wyraźnym mówieniem. Nie mam innych objawów, nie mam też żadnych ubytków ani problemów z jamą ustną. Drętwienie zaczyna się u nasady jezyka i jest bardzo nieprzyjemne, czuję że jezyk jest ciężki i nawet nie umiem tego określić. Ok rok temu miałam coś podobnego ale przeszło a teraz nic nie przechodzi... proszę o pomoc

Aleksander Ropielewski

Przykro mi, ale bez wykonania badania laryngologicznego i ew. badań dodatkowych nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie przyczyny. Może to być problem pochodzenia nerwowego lub mięśniowego, lub też występuje kontakt z substancją, która powoduje takie odczucie drętwienia języka. Zachęcam do kontaktu z laryngologiem.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski