Uczucie duszenia się podczas śmiechu

jeśli moje pytanie jest zbyt głupie- z góry przepraszam. chodzi o duszenie się podczas śmiechu. nie chodzi mi o kaszel przy smiechu-to miałam w dzieciństwie. teraz czuję, że moja krtań się zaciska,brakuje mi powietrza w płucach, zamiast nabierać, ja je z siebie wyrzucam, robi mi się ciemno przed oczami - i odjeżdżam. muszę się wtedy natychmiast czegoś złapac, bo zemdleję. nie pójdę z tym do lekarza, bo mnie wysmieje...

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas śmiechu ważne jest odpowiednie oddychanie. W przeciwnym wypadku może dochodzić do epizodów niedotlenienia. Jeśli podejrzewa Pani, iż objawy są związane z procesem chorobowym to proszę udać się do lekarza.