Uczucie dyskomfortu na poziomie krtani

Ostatnio śpieszyłem się jedząc sałatkę warzywną (marchewka, groszek, pietruszka) i w trakcie nabrałem powietrza. Miałem uczucie jakby coś wpadło do płuc i od razu dostałem kaszlu. Tylko nie jestem w stanie stwierdzić czy udało mi się to wykrztusić. Od zawsze miałem jakieś uczucie dyskomfortu na poziomie krtani, a teraz oddychając pełną piersią nie czuję nic szczególnego. Żadnego bólu, nic. Powinienem z tym pójść do lekarza? Ewentualnie samo zdjęcie rtg wystarczy?

Witam. Kaszel który powstał w trakcie jedzenia jest prawidłowym odruchem obronnym zapobiegającym zachłyśnięciu się treścią pokarmową np. podczas jedzenia w pośpiechu. Dyskomfort na poziomie krtani może wynikać zaś z różnych przyczyn - schorzeń samej krtani, tarczycy, przełyku, a nawet zaburzeń o charakterze lękowym. Myślę że warto udać się do lekarza który przeprowadzi bezpośrednie badanie i określi najbardziej prawdopodobną przyczynę dolegliwości.