Uczucie Gniecenia w okolicy środka dolnej części żeber

Witam Zauważyłam u siebie gniecenie w okolicy środka dolnej części żeber.Mam 3 kamyczki, największy wielkości 1cm.Pan doktor poinformował mnie o ewentualnym zabiegu laparoskopowym.Czy powinnam na ten zabieg udać się natychmiast, czy raczej póki objawy nie nasilają się mogę popróbować niekonwencjonalnych metod zmienając nawyki żywieniowe.Cały czas myślę co jest pierwszym syg aby udać się do szpitala. Bardzo uprzejmie proszę o odpowiedź.

Witam. Jeśli kamica nie powoduje nasilonych dolegliwości bólowych oraz ataków kolki wątrobowej nie ma bezwzględnych wskazań do usuwania pęcherzyka żółciowego. Może Pani spróbować zmienić nawyki żywieniowe i obserwować swój organizm - jeśli objawy będą miały tendencję do ustępowania można rozważyć rezygnację z operacji.