Uczucie gorąca w stopach

Odkąd pamiętam, mam problem ze stopami. Zawsze kiedy zbliża się wieczór zaczynają mnie palić, jest mi strasznie w nie gorąco. W całe ciało może mi być chłodno, natomiast stopy palą tak, że czasem myślę że oszaleję. Zawsze podczas snu stopy muszę mieć wyjęte spod kołdry, zawsze muszą wystawać poza łóżko. W upały często przed snem moczę je w lodowatej wodzie, albo kładę na nie mokry ręcznik, żeby móc usnąć. Nie mam pojęcia, co to może być

Dzień dobry,

Pani objawy mogą mieć zarówno podłoże naczyniowe, jak i neurogenne. Warto udać się do lekarza, który zbierze z Panią dokładny wywiad oraz dokładnie zbada stopy. Najprawdopodobniej konieczne będzie również zlecenie dodatkowych badań laboratoryjnych. Objawy w postaci neuropatii o których Pani pisze mogą mieć wieloraką etiologię, m.in. mogą występować w przebiegu boreliozy, tocznia itd. Niezbędne jest zbadanie Pani przez lekarza i zlecenie dodatkowych badań.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz