Uczucie obecności gulki w gardle u 18-letniej osoby

Witam, Piszę ponieważ od jakiegoś czasu mam następujący problem. A mianowicie od kilku miesięcy mam uczucie guli w gardle a po ostatnim przeziębieniu które wyleczyłem doszły duszności (duszności mam już 2 dzień z rzędu) dochodzi do tego osłabienie oraz brak apetytu. Prosiłbym o sugestie co do tego co to może być. Pozdrawiam, Kamil

Witam!
Bez zbadania Pana trudno o diagnozę, Proponuję wizytę u lekarza rodzinnego. Proszę wziąć pod uwagę że objaw "guli w gardle" - czyli tzw. "globus" może być objawem nie choroby gardła, ale zaburzeń psychicznych, zwłaszcza lekowych / nerwicowych. Może Pan wpisać sobie hasło "globus" w wikipedii i poczytać na ten temat.