Pękanie i łuszczenie się ust

Witam. Od 2 tygodni stale pękają mi usta i schodzi z nich skóra. Co to moze oznaczać i jak temu Zaradzić ? Dziękuje

Witam! Pękanie ust może mieć różne przyczyny, może być spowodowane np. niedoborem witamin, odwodnieniem. Wskazane jest natłuszczanie warg (pomadka ochronna, maść witaminowa) oraz odpowiednia podaż płynów. W celu ustalenia przyczyny wskazana jest wizyta u lekarza.

A może usta są/były narażone na nadmierne eksponowanie ich na słonku? Warto wykonać peeling cukrowy ust oraz zastosować balsam np la roche posay cicaplast. Balsam ten pomoże szybciej zregenerowac uszkodzony naskórek i natłuści skórę.Można na usta stosować równiez pomadki ochronne z filtrem spf50