Uczucie ścisku w gardle a stres

Dzień dobry ;) Mam 22 lata.Od zeszłego roku co jakiś czas (bardzo rzadko ale jednak) mam uczucie ścisku w gardle - tak jakbym się czegoś bała. Przechodzi to po kilku sekundach, puls mam wtedy dobry. Serduszko mam zdrowe, wyniki dobre - robiłam sobie badania. Muszę uważać na wyniki tarczycy ale jest ok. Moje pytanie brzmi czy mogę mieć to od stresu czy powinnam mimo dobrych wyników zgłosić się do lekarza od tarczycy? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Tak mogą takie objawy wynikać ze stresu, oczywiście należy wykluczyć inne przyczyny, ale z tego co Pani mówi inne przyczyny zostały wykluczone. Jeżeli coś Panią niepokoi proponuję udać się do lekarza rodzinnego.