Uczucie ucisku w klatce piersiowej

Witam! Dzisiaj o ok. 22 siedziałam w łóżku i oglądałam telewizję, gdy nagle poczułam takie dziwne uczucie w środku klatki piersiowej, jakby mnie uderzono lekko pięścią i nagle oczy zaczęły mi się 'schodzić' jakbym robiła zeza. Bardzo się przestraszyłam, ale ciśnienie mam 139/90, puls 89. Teraz czuję się już dobrze, ale bardzo się wystraszyłam. Podkreślam, że cierpię na bezsenność i mam bardzo stresujący tryb życia.

Witam!

Objawy, które Pani opisała nie są charakterystyczne dla żadnej z jednostek chorobowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że są wynikiem stresującego trybu życia i bezsenności.

Aby coś więcej powiedzieć należałoby uzupełnić wywiad i ocenić potencjalne czynniki ryzyka.

W razie niepokoju o własne zdrowie warto zrobić badania podstawowe - morfologia z rozmazem, jonogram (sód, potas, wapń, chlorki w surowicy), glukoza, parametry wątrobowe (Alat i Aspat), parametry nerkowe (kreatynina), badanie ogólne moczu, ewentualnie sprawdzić funkcję tarczycy oznaczając TSH. Z innych badań można wykonać EKG, aby sprawdzić czy nie ma tam jakichś nieprawidłowości.

Pozdrawiam serdecznie!

Witam Panią Serdecznie,

Opisane przez Panią symptomy mogą wskazywać na (przewlekający się?) stres,
o którym Pani wspomniała...
Dostała Pani sygnały z ciała, że trzeba się zatrzymać i zadbać o siebie.
Sugerowałabym kontrolną konsultację u lekarza pierwszego kontaktu, celem
wykonania podstawowych badań.

Życzę Pani wszystkiego najlepszego.
irena.mielnik.madej@gmail.com