Uczucie zalegania w gardle po rzuceniu palenia

od 20 dni nie palę. Wszystkie objawy odstawienne z kołataniem serca włącznie minęły poza jednym. Chrząkam i mam uczucie ze coś zalega w mi gardle , ale nie nie cały czas w jednym miejscu. raz wyżej, a raz niżej krtani. Chrząkanie nasila się w godzinach południowych i popołudniowych, kiedy siedzę przy biurku, uspokaja się wieczorem a zanika w nocy jak leżę. 8 tyg temu przeszedłem grypę i prawdopodobnie zap. oskrzeli. Czy to normalny objaw rzucenia palenia? Kiedy minie?

Piotr Pilarski

Takie objawy mogą wiązać się z rzuceniem palenia oraz niedawnym zapaleniem oskrzeli. Jeśli za miesiąc nie przejdzie sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.