Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uczulenie na amoksycylinę

zażywałam lek duomox, po którym okazło się że jestem uczulona na amoksycylinę. lek odstawiłam natomiast już 3 dzień mam intensywną pokrzywkę na całym ciele i opuchnięte dłonie i stopy. zażywam lek antyhistaminowy. niestety od wczoraj mam jeden węzeł szyjny powiększony a od dzisiaj (3 dzień po odstawieniu leku duomox) mam bardzo powiększone i bolesne jajniki przy naciśnięciu. Jaki jest tego powód czy można coś na to zaradzić czy to wciąż reakcja uczuleniowa?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, opisywane objawy są bardziej charakterystyczne dla infekcji (zwłaszcza, jeżeli antybiotyk został odstawiony bez właczenia leku z innej grupy), niż reakcji uczuleniowej, w pierwszej kolejności sugerowałbym kontakt z ginekologiem i wykluczenie infekcji miednicy mniejszej.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy