Uczulenie na czekoladę?

Witam, Od około 4 lat męczą mnie duszności. Czasami potrafią trwać 2 tygodnie bez przerwy, a czasami jeden dzień. Polegają one na tym, że nie mogę nabrać do pełna powietrza, ziewam co chwilę (nawet to mi nie wychodzi, bo nie mogę nabrać odpowiedniej ilości powietrza niezbędnej do ziewnięcia). Podejrzewałam, że duszności te mogą być na tle nerwowym. Jednak ostatnio znowu ciężko mi się oddychało. A jakiś czas wcześniej jadłam czekoladę (nie było żadnych stresujących sytuacji w ostatnich dniach). Później wyczytałam, że jednym z objawów uczulenia na czekoladę są tez duszności. Czy to możliwe, że tylko ciężko mi się oddycha po czekoladzie, a nie mam żadnej wysypki itp.? A może to jakieś powikłania po niedoleczonych chorobach? Dodam, że nigdy nie byłam z tym u lekarza. Jednak planuję go teraz odwiedzić i zrobić badania pod kątem alergii. Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Raczej mało prawdopodobne, aby jedynie w ten sposób manifestowała się u Pani alergia na czekoladę. Jednak ponieważ duszności wystepują konieczna jest ich diagnostyka i wyjaśnienie co jest ich przyczyną. Zachęcam Pania do wizyty u lekarza rodzinnego, po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu lekarz ustali czy jest konieczna dalsza diagnostyka i u jakiego specjalisty.
Proponuję również rezygnację z czekolady i obserwowanie swojego organizmu, czy będą kolejne napady duszności.

Pozdrawiam