Uczulenie na fioletowy barwnik w tatuażu

Witam w październiku 2014 roku zrobiłam sobie tatuaż kolorowy. Niestety po dwóch miesiącach wyskoczyło mi uczulenie. Chyba na fioletowy barwnik bo jego miejscach zrobiła sue napuchnięta skóra i twarda i czasem swędzi. Pod wpływem ciepła tez zaczyna swędzieć. Byłam u dermatologa i przepisał mi tabletki przeciwalergiczne i maść z hydrokortyzonem. Niestety nic to nie pomogło. Czy bede musiała usunąć tatuaż?

Możliwe ,że to nie tylko alergia -czasami zdarzają się zakażenia po zabiegu jeśli osoba wykonująca zabieg nie zachowała sterylności. Proszę wykonać badania, być może trzeba będzie pobrać jakiś wymaz.