Uczulenie u dziecka od Emolium

od jakiegos czasu myje dziecko emalium i ma uczulenie czy to od tego

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Skoro Pani nie potrafi odpowiedzieć na to pytanie, to jak ma na nie odpowiedzieć lekarz, który nie widział na oczy dziecka. Uczulenie może wystąpić na każdą istniejącą i używaną substancję. Także na Emolium. Proszę odstawić emolium, myć dziecko mydełkiem dla dzieci. Jeśli alergia zniknie to oznaczać to będzie, że prawdopodobnie uczulenie było na płyn do kąpieli Emolium. Bez względu na przyczynę sugeruję wizytę kontrolną u lekarza pediatry. Warto by powstałą wysypkę ocenił lekarz specjalista.