Uderzani siekaczami zębów o siebie

witam.mam mroblem,podczas mowienia siekacze gorne i dolne uderzaja sie o sb na wysokosci 1/3,nie mam wad zgryzu.ale przeszkadza mi to troszke.zdaje mi sie ze gorne siekacze sa w dol torszke przesuniete,czy jedynym wyjsicem jest spilowanie dolnych i gornych zeby na siebie nie nachodzily,czy jest mozwliwosc jakby wbicia do dziąsla sczeki gornych zebow,zeby nie przeszkadzaly?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

intruzja ( czyli wbicie zębów ) możliwa jest jedynie ortodontycznie - jednak czy napewno to jest potrzebne - jeśli zauważyłą Pani żę zęby zmieniają położenie proszę to skonsultować z periodontologiem
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przede wszystkim powinna udać się Pani do gabinetu stomatologicznego w celu diagnostyki - RTG pantomograficzne, stan zębów oraz przyzębia.
Dopiero na tej podstawie będzie można postawić diagnozę oraz wdrożyć właściwe leczenie ( zachowawcze, ortodontyczne, periodontologiczne ).