Jasnobrązowe przebarwienia na zębach

Na kilku moich zebach przy lini dziasel pozebachjasnobrazowe przebarwienia . Tak mysle ze sa to przebarwienia.Maja kolisty ksztalt i w miejscu tych plam zab jest wklesly .Do tego jeden z zebow gdyby dotknac go w tym miejscu reaguje na dotyk minimalnym narazie uczuciem"przechodzenia pradu" bo nie jest to jakis wielki bol.Lekko tez zaczal reagowac na cieplo po niedawnym plombowaniu ubytku w gornej czesci zeba.Co to sa te przebarwienia i dlaczego w ich miejscach poziom zeba robi sie wklesly? Skad r

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

z opisu wynika że będą to najprawdopodobniej ubytlki klinowe - proszę skonsultować się z periodontologiem - oceni stan przyzębia i zaleci właściwe postępowanie
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Z Pani opisu wnioskuję, że chodzi o niepróchnicowe ubytki w okolicy szyjek zębów. Im głębsze tym ciemniejszy mają kolor. Może być kilka przyczyn - zbyt mocne dociskanie szczotki podczas szczotkowania, wady zgryzu, przeciążenia ... etc.
Powinna Pani udać się do gabinetu stomatologicznego w celu diagnostyki problemu - z samymi ubytkami można sobie szybko poradzić, natomiast najważniejsze to usunąć przyczynę.