Zanik kości a wypadanie zębów

Co oznacza zanik kości pierwszego stopnia? Dowiedziałam się, że je mam przy okazji wykonywania pantomogramu przed założeniem ewentualnego aparatu ortodontycznego (ortodonta obejrzał wynik badania i stwierdził ten zanik 1. stopnia). Czy taki zanik kości może powodować przedwczesne wypadanie zębów? Czy da się coś zrobić z tą przypadłością? Czy jest genetyczna?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

przynajmniej do dziś znany jest mi zanik kości poziomy i pionowy - nie słyszałem o żadnym podziale zaniku kości na stopnie - proszę skonsultować to z lekarzem periodontologiem - lub przesłąć zdjęcie pantomograficzne - dopiero na jego podstawiam można coś więcej powiedzieć
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani udać się na konsultację do specjalisty periodontologa - przeprowadzi dokładną diagnostykę w kierunku zaniku kości i zaleci prawidłowe postępowanie. Jeżeli myśli Pani o leczeniu aparatem stałym szczególnie ważne jest, aby wyeliminować z jamy ustnej wszystkie stany zapalne.