Ukruszenie zęba i leczenie jedynek

witam.mam pytanie mam do leczenia dwia przednie zęby- jedynki,juz nawet widac bardzo sie boje czy bedzie bolało?i czy będe miała po wyleczeniu tzwn.przerwę między zębami? i drugie pytanie chyba wczoraj... delikatnie ukruszyl mi się na samym końcu ząb i co z nim robic i jakie będzie leczenie tez tego zęba?proszę o odpowiedź tylko nie przerazajaca i czy mam sie bać tego wszystkiego:-5

Witam
Nie da się powiedzieć, czy leczenie będzie bolało, czy nie. Każdy z nas ma inny próg bólu. Najprościej zdecydować się na znieczulenie. Jeżeli dotychczas nie miała Pani przerwy między zębami, to po leczeniu też nie powinno jej być. Co do ukruszenie zęba- trudno stwierdzić jakie będzie leczenie nie widząc zęba.

Powinna Pani udać się na konsultację do gabinetu stomatologicznego. Obecnie zabiegi są przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym - bezboleśnie. Nie załącza Pani zdjęcia, więc nie umiem powiedzieć czy lekarz przeprowadzi tylko leczenie z zakresu stomatologii zachowawczej, czy konieczne będzie leczenie endodontyczne / protetyczne.