Ukruszenie zęba i odsłonięcie plomby

Witam ostatnio ukruszylem sobie zab w środku jest plomba, ukruszenie nie jest spore ale odsłania plombe i sięga do dziasla . Zab stał się wrażliwy na zimne napoje trochę boli itp. Obecnie jestem za granicą planuje wrócić do polski jak szybko należy podjąć ewentualnie leczenie dołączam zdjęcie , pozdrawiam http://tufotki.pl/MnFEq
MĘŻCZYZNA, 27 LAT ponad rok temu

Nie jest źle. Prawdopodobnie wystarczy wymiana wypełnienia. Czas nie jest tu aż tak istotny. Im szybciej odwiedzi Pan stomatologa tym prędzej nastąpi "normalność", a póki co proszę oszczędzać tę stronę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy to odsłonięte wnętrze zęba?

Witam, mam pytanie, otóż. Wypadła mi plomba z zęba i trochę się ząb ukruszył, wypadło mi tak około 1/3 zęba. Do dentysty zapisałem się już na poniedziałek, nie boli mnie nic, ale w zębie tzn tej części którą widać jest taka jakby to nazwać górka koloru jasno szarego, przechodzący w biały kolor ciemny i tu moje pytanie czy to jest powód do niepokoju czy może jest to po prostu odsłonięte wnętrze zęba? I co ewentualnie robić czym płukać, ażeby do poniedziałku nie zaszły zmiany przed wizytą?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ból zęba po ukruszeniu

Tydzień temu ukruszyl mi sie Ząb. Dzisiaj zaczął mnie bardzo bolec a wizytę mam dopiero we wtorek jak mogę uśmierzyć ból nie tylko środkami przeciwbólowymi. Jestem za granica niestety nie ma możliwości przełożenia wizyty.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Stomatolog Białystok



„Stomatolog Białystok”



Aby złagodzić ból związany z ukruszonym zębem, możesz zastosować kilka domowych metod do czasu wizyty u stomatologa. Unikaj gryzienia twardych pokarmów i staraj się nie obciążać uszkodzonego zęba. Jedz miękkie i chłodne pokarmy, aby zminimalizować ból i podrażnienie. Zastosuj zimny okład na zewnętrzną stronę policzka w miejscu bólu. Chłodzenie zmniejsza obrzęk i może łagodzić ból. Przykładaj okład na 10–15 minut co kilka godzin. Płucz jamę ustną roztworem sody oczyszczonej, rozpuszczając pół łyżeczki sody w szklance ciepłej wody, kilka razy dziennie. To pomoże utrzymać czystość w okolicy uszkodzonego zęba i zmniejszy ryzyko infekcji. Jeśli masz dostęp do płynu do płukania jamy ustnej z chlorheksydyną lub innego środka antyseptycznego, używaj go zgodnie z zaleceniami, aby zminimalizować rozwój bakterii w obszarze zęba. W przypadku ostrego bólu związanego z odsłonięciem miazgi możesz spróbować użyć dostępnych bez recepty preparatów w żelu zawierających benzokainę, które działają miejscowo znieczulająco. Unikaj gorących, bardzo zimnych oraz słodkich pokarmów i napojów, ponieważ mogą one nasilać ból, jeśli ząb stał się wrażliwy. Jeśli ból będzie się nasilał lub pojawią się dodatkowe objawy, takie jak obrzęk czy gorączka, może to wskazywać na infekcję i w takim przypadku warto pilnie poszukać możliwości konsultacji stomatologicznej, nawet w innym miejscu. Tymczasem zastosuj powyższe metody, aby przynieść sobie ulgę do czasu wizyty.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty