Umiarkowana szerokopodstawna protruzja tarczy mk zredukcją przedniej płynowej przestrzeni

dzien dobry mam pytanie mam wynik MRkręgosłupa L-s l4/l5 umiarkowana szerokopodstawna portuzja tarczy mk zredukcją przedniej płynowej przestrzeni buforowej niewielkim ograniczeniem otworów międzykręgowych l5/s1 też jak wyżej częściowo z przewagą strony lewej z niewielkim ograniczeniem lewego otworu mi ędzykręgowego moje pytanie jak to leczyć bo leki przeciw bólowe nie dzałają

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik wskazuje na chorobę zwyrodnieniową. Koniecznie proszę zatem skonsultować się ze specjalistą neurologiem, który zinterpretuje powyższy wynik w oparciu o dane kliniczne oraz wdroży właściwe leczenie. Najpewniej będzie to jednak rehabilitacja.