Uporczywy ból po pęknięciu krocza IV stopnia

Witam. 3.5 roku temu urodziłam dziecko.Podczas porodu nastąpiło pęknięcie czwartego stopnia. Przez pierwsze lata odczuwałam ból w okolicy blizn które pozostały po szyciu.Obecnie ból jest bardzo uporczywy.Mam problemy z siedzeniem i uprawianiem sportu. Do tego wszystkiego podczas sexu ( w niektórym pozycjach) ból jest nie do wytrzymania. Proszę powiedzieć czy to normalne? I w jaki sposób z tym walczyć??

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisana sytuacja z pewnością nie jest fizjologiczna. Najprawdopodobniej ból jest spowodowany zmianami w obrębie blizny. Proszę udać się do specjalisty ginekologa, który po zbadaniu zaproponuje możliwe formy leczenia.