Uraz łękotki w kolanie

Witam ;) mam takie pytanie , miałem uraz kolana lekarz stwierdził że prawdopodobnie jest to łękotka , miałem rentgen kolana i nic nie wykazał staw był cały, i zalecił rezonans magnetyczny i tu prosiłbym o pomoc ponieważ lekarz powiedział że rezonans może być wykonany nawet po miesiącu (dostałem maść Repalil Gel ,stosować 3 razy dziennie ) czy to nie za mało jak na uraz łękotki w kolanie? czy łękotka potrafi się zregenerować przy stosowaniu maści i unieruchomieniu nogi ? Dziękuję :) za odp.

Witam,
rezonans magnetyczny nie wyleczy Pana, jest to zaawansowane narzędzie diagnostyczne. Należy najpierw podjąć próby leczenia zachowawczego.
Z drugiej strony ostatecznej diagnozy uszkodzonej łąkotki nie da się postawić przed wykonaniem badania MRI.