Uraz kolana oraz podejrzenie zerwania więzadła i uszkodzenie łękotki

od 3 miesięcy jestem na zwolnieniu z powodu urazu kolana lewego. prawdopodobnie zerwane wiezadła i uszkodzona łękotka przyboczna mozliwe że też rzepka. niestety nikt nic z tym nie robi bo czekam na rezonans-jeszcze 10miesiecy. miałam juz raz badania ddimerów bo noga puchła ale zakrzepice wykluczyło to badanie. noga dalej puchnie niemiłosiernie boli a w dodatku sinieje dookoła kolana od wczoraj. nie wiem co mam robić-w przychodni kazali mi czekać.a ja nie mam sił już czekać co mogę zrobić?

Szanowana Pani, powaznie odnosząc sie do Pani watpliwości należy:
1. zgłosić sie na konsultację do specjalisty ortopedy (wywiad +badanie)
2. w przypadku watpliwości po badaniu klinicznym koniecznym będzie wykonanie badania nmr w trybie pilnym
3.jeżeli po badaniu klinicznym obraz będzie jednoznaczy - należy wdrożyć leczenie oparacyjne - artroskopia z oceną łąkotki bocznej ( szycie lub częściowe usunięcia ) oraz rekonstrukcja najpewniej więzadła krzyżowego przedniego.
4. jeżeli minęły juz 3 miesiące od urazu - powinna Pani rozpocząc leczenie rehabilitacyjne ( jako plrzygotowanie przed ewentualnym zabiegiem operacyjnym).
Zaniki mieśniowe, ograniczenia ruchomości itd - wpływają rokowniczo niekorzystnie na efekt ewnetualnego lprzyszłego zabiegu opracyjnego w zakresie stawu kolanowego. Pozdrawiam i sugeruję podjęcie szybkich dizałań diagnostycznych wobec utrzymujących się (opisanych przez Panią) objawów klinicznych 3 miesiąće po urazie.