Zerwane więzadła i uszkodzona łękotka przyboczna

od 3 miesięcy jestem na zwolnieniu z powodu urazu kolana lewego. prawdopodobnie zerwane wiezadła i uszkodzona łękotka przyboczna mozliwe że też rzepka. niestety nikt nic z tym nie robi bo czekam na rezonans-jeszcze 10miesiecy. miałam juz raz badania ddimerów bo noga puchła ale zakrzepice wykluczyło to badanie. noga dalej puchnie niemiłosiernie boli a w dodatku sinieje dookoła kolana od wczoraj. nie wiem co mam robić-w przychodni kazali mi czekać do 30go z tym,co to moze być?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, opuchlizna jest najwyraźniej reakcją organizmu na uraz. Uraz spowodował miejscowe uszkodzenie tkanek i przewlekły stan zapalny. Jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze wykonanie badań obrazowych i zapewne operacja. Pozdrawiam.