Urazy penisa po stosowaniu pompki powiększającej

Witam, około tygodnia wcześniej używałem zbyt długo pompki do powiększania penisa. W wyniku tego na skórze pojawiły się miejscowe opuchnięcia w przednie dolne części żołędzia i jedno duże za żołędziem. Udałem sie do dermatologa, który przepisał mi płyn borasol i nakazał robić opatrunki, dodatkowo dał dwie igły, mówiąc że można ewentualnie miejsca spuchnięte przekłuć to szybciej zejdzie. Przekłułem jedno miejsce pod żołędziem na skórze i robiłem opatrunki. Zeszło po dwóch dniach w okolicy żołędzia, ale na prąciu jakby nie do końca. Ponadto od trzech dni smaruję żołędzia płynem przepisanym wcześniej, tzn. condyline na kłykciny i dzisiaj zaważyłem, że za żołędziem znów mi jakby podeszła skóra wodą, jest opuchnięta. Co robić, czym smarować? Odstawiłem condyline, bo może to od tego? Proszę o poradę.

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Trudno mi określić co w chwili obecnej dzieje się z Pana penisem, w jakim jest stanie bez bezpośredniego badania. Na pewno trzeba ponownie z tym problemem udać się do dermatologa skoro stan miejscowy pogorszył się mimo leczenia jakie on zalecił. Być może zajdzie konieczność zastosowania jakiejś maści przeciwbakteryjnej, przeciwgrzybiczej, być może z dodatkiem środka działającego bezpośrednio przeciwzapalnie (np. sterydu). Takie leki dostępne są tylko na receptę. O wszystkim zadecyduje dermatolog po bezpośrednim badaniu.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy