Urodzenie dziecka z bezczaszkowiem a planowanie kolejnej ciąży

WITAM ,2 lata temu urodziłam córeczke z wada letalna (bezczaszkowie) mialam robioną aminopunkcje .kariotyp prawidłowy czyli bez wad genetycznych.do tego mam niedoczyność tarczycy biore eutyrox 50 na przemian z 25.chciała bym zacząc starania o dziecko .jakie badania powinnam zrobić przed rozpoczęciem staran.i jakie jest ryzyko wystapienia tej samej wady .wada powstała prawdopodobnie przez tomograf z kontrastem który był wykonany w w bardzo wczesnej ciaży o ktorej jeszcze mnie wiedziałam .

Witam. Przede wszystkim powinna Pani ocenić stężenie TSH i zweryfikować czy funkcja tarczycy jest prawidłowa. Dla kobiet starających się o dziecko poziom TSH powinien wynosić <2,5.