USG kolan, interpretacja wyników badania
dzisiaj po Badaniach lekarz napisał mi po badaniu USG kolan takie coś: Wyższe ustawienie rzepki z cechami jej lateralizacji. na obciążonych powierzchniach stawowych obu kłykci kości udowej o typie chondropatii co najmniej II-go stopnia. Co mam dalej zrobić bo juz nie wiem a ból nie do zniesienia. Czekam na odpowiedz i bardzo Dziekuje o dalsze rady co robić.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Witam! W tej sytuacji należy skonsultować się ze specjalistą ortopedii i rozważyć leczenie operacyjne chorego stawu. Poza tym ulgę w dolegliwościach bólowych przynieść mogą specjalnie dobrane zabiegi rehabilitacyjne (skierowanie również powinien wystawić lekarz ortopeda) oraz miejscowo stosowane maści o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwbólowych.